Certyfikat oeko-tex

la petite – ubranka godne zaufania

   Przyjazne dla skóry, delikatne, nie powodujące podrażnień i nie wywołujące reakcji uczuleniowej. Coraz częściej zwracamy uwagę na antyalergiczne właściwości produktów tekstylnych, szczególnie przy wyborze tkanin dla dzieci.

   W la petite wiemy, jak delikatna i wymagająca jest skóra maluszków, dlatego przykładamy ogromną uwagę do tego, aby tkaniny z których powstają nasze ubranka były nie tylko piękne ale przede wszystkim naturalne. Chcemy dbać o bezpieczeństwo i komfort Waszego maleństwa, dlatego ubranka la petite powstają głównie z bawełny, mamy w ofercie ubranka wykonane w 100% z tkanin posiadających certyfikat oeko-tex, w 100% bawełniane, wszystkie  nasze sukienki są w całości podszyte certyfikowaną, delikatną dla skóry bawełną. Każde nasze ubranko ma podany skład surowcowy.

   Dbamy również o kolorowe sny maluszków. Pościel la petite uszyliśmy z najlepszej jakości, polskiej bawełny posiadającej certyfikat oeko-tex, wypełnienie ochraniacza na szczebelki to antyalergiczna włóknina z certyfikatem oeko-tex.

   W przypadku wątpliwości przy wyborze ubranka w 100% bawełnianego lub w uszytego w 100% z tkanin posiadających certyfikat oeko-tex prosimy o kontakt ze sklepem.

Co to jest certyfikat oeko-tex® standard 100?

   Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100 to symbol gwarancji przebadania tekstyliów pod kątem obecności substancji szkodliwych. Wydawany jest przez niezależny instytut badawczy OEKO-TEX® posiadający profesjonalne laboratoria na całym świecie, w których przeprowadzane są szczegółowe badania wyrobów włókienniczych. Kryteria badań przeprowadzanych przez instytut OEKO-TEX® są takie same na całym świecie, a certyfikowane produkty coraz częściej możemy spotkać w ogólnodostępnej sprzedaży.

   Znak OEKO-TEX® Standard 100 zamieszczony na produkcie daje nam gwarancję przebadania produktu pod kątem ponad 100 kryteriów szczególnie istotnych dla zdrowia oraz potwierdza, iż jest on nieszkodliwy, bezpieczny i delikatny dla skóry. Warto zwrócić na to uwagę zwłaszcza przy wyborze  produktów dziecięcych, które muszą wykazywać się wyjątkową delikatnością i zapewniać bezpieczeństwo najmłodszym, eliminując do zera ryzyko wystąpienia alergii, czy uczuleń.

   Kupując produkty ze znakiem OEKO-TEX® mamy gwarancję wysokiej jakości, bezpiecznego produktu, który możemy użytkować bez obaw o szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Instytut OEKO-TEX® przykłada szczególną uwagę nie tylko do jakości produktów na etapie ich testów, ale czuwa także nad dalszą ich dystrybucją wykonując cykliczne kontrole zakładów produkcyjnych. Certyfikat wydawany jest na okres 12 miesięcy z możliwością kolejnego przedłużania.

Kliknij, aby zobaczyć posiadane przez nas certyfikaty

 

 

Dodaj komentarz