Opublikowano:

Strój do chrztu dla chłopca

Czym kierujemy się przy wyborze ubranka do chrztu dla chłopca? Czy tymi samymi przesłankami jak przy wyborze stroju dla dziewczynki? Co powinnyśmy zakupić a co możemy sobie odpuścić kupując ubranko do chrztu dla chłopczyka?

Kierujmy się przede wszystkim jakością kupowanych przez nas ubranek. Pamiętajmy, aby ubranka były uszyte z tkanin bawełnianych, naturalnych, które są bezpieczne nawet dla delikatnej skóry niemowlaka. Już od dawna nie są  modne błyszczące garniturki. Nie kupujmy ubranek , które przebierają naszego maluszka za dorosłego. Lepiej jest wybrać jakiś ładny, bawełniany komplecik, z białą czy niebieską koszulką, który będziemy mogli ubrać dziecku jeszcze nie jeden raz. Garniturek wyląduje na dnie szafy.

Odzież dla dziecka, również do chrztu, musi być wygodna. To nie podlega dyskusji. Powinnyśmy zadbać, aby rozmiar był dobrze dobrany, nie był za mały ani za duży. Dobrze, jeśli spodnie będą miały dodatkowe regulacje w pasie. Nie zapomnijmy też o bawełnianym body pod ubranko do chrztu. Jeśli jest ciepło wystarczy koszula i spodnie. Ale czy kupować buciki czy same skarpetki? Można kupić miękkie tzw. niechotki, ale w upalne dni można z nich spokojnie zrezygnować. Do zestawu warto jednak dołączyć muszkę, to mały koszt, ok. 20 zł., a doda komplecikowi elegancji.

W chłodniejsze dni konieczny będzie sweterek lub kamizelka. Nie radziłabym kupować marynarki, w sweterku będzie maluszkowi zdecydowanie wygodniej. I oczywiście czapka. W zależności od temperatury kaszkiet lub czapka zakrywająca uszy. Fajnie wyglądają też czapeczki dla chłopców robione na szydełku.

Na koniec płaszczyk na wiosnę i jesień, ciepła kurtka w zimę.

W takim komplecie do chrztu nasz mały kawaler będzie na pewno wyglądał niezwykle elegancko i modnie.