Opublikowano:

Sukienka do chrztu

Jaki kolor sukieneczki wybieramy do chrztu? Nadal najczęściej biały, mimo, iż nie ma żadnego wymogu czy nakazu formalnego dotyczącego kolorystyki ubranek do chrztu. Kolor biały kojarzy nam się z niewinnością i dlatego właśnie ten najczęściej wybieramy na tą uroczystość.

Następnym wyborem jest kolor ecru, który mimo, iż jest bardzo popularny, pewnie nigdy nie będzie na pierwszym miejscu. Szczgólnie wśród rodziców mieszkających lub wywodzących się z małych miejscowości, wybór zazwyczaj pada na sukieneczkę w kolorze białym. A to dlatego, ze panuje tam większe przywiązanie do tradycji niż w miastach.

Fajnym i słodkim dodatkiem do sukieneczki jest opaska, którą często producenci dołączają w komplecie, nie musimy wtedy ozdoby na główkę kupować oddzielnie.

Jeśli wybór koloru sukieneczki do chrztu już zapadł, resztę ubranek, które nałożymy maleństwu do chrztu również wybieramy w tej samej kolorystyce: sweterek lub bolerko, rajstopki, czapeczka. Buciki, w zależności od pory roku, baletki lub kozaczki.  W chłodniejszą porę roku musimy kupić również płaszczyk lub kurteczkę, aby maleństwo nam nie zmarzło. Pamiętajmy, że ubranka muszą być wygodne i uszyte z naturalnych tkanin. Wtedy skóra naszego dziecka może swobodnie oddychać.

Zazwyczaj mamy również możliwość dopasowania do ubranka szatki oraz świecy do chrztu. Są sklepy, które oferują możliwość dopasowania koloru dodatków do chrztu do koloru ubranka. Mamy wtedy idealnie pasującą do siebie całość. Jeśli więc mamy możliwość zakupu całego kompletu wybierajmy tę możliwość. Ograniczymy w ten sposób koszty dostawy i jednocześnie wszystko będzie do siebie pasowało.