Opublikowano:

Sukienka wizytowa dla małej dziewczynki

Czy warto kupowć sukienkę specjalnie na jakąś okazję, na przykład do chrztu? Czy wybieramy takie dedykowane na okazje czy kupujemy zwykłe ubranka w sieciówkach? Jak znależć tą właściwą?

Sukienki wizytowe są z nami już od czasów średniowiecznych, kiedy to damy dworów przechadzały się po zamku w pięknych, cężkich strojach, uszytych z atłasów i koronek. Niemowlęta w tych czasach, zarówno chłopcy jak dziewczynki,ubierane były w proste, bawełniane sukienki, często zdobione pięknymi bawełnianymi koronkami. Były one wygodne do ubierania, ale przede wszystkim były po prostu wygodne dla dzieci.

W dzisiejszych czasach, mam wrażenie, że wygoda i komfort, zarówno nasz jak i naszych maluchów, spadła na drugi plan. Często ważniejsze jest, aby ubranie dobrze prezentowało nasz status majątkowy, niż to, aby było bezpieczne i wygodne. Ubranie już nie tylko służy do ochrony przed zimnem, ale ma zdobić naszego maluszka.

Sukienka wizytowa dla małej dziewczynki może mieć różne długości rękawa, poczynając od długiego, poprzez 3/4 i krótki rękawek a kończąc na sukieneczce bez rękawka. W zależności od pory roku wybieramy odpowiednią dla nas długość, przy czym sukienka na ramionka czy z krótkim rękawkiem jest z całą pewnością najbardziej uniwersalna, ponieważ nadaje się na ciepłe dni, ale w połączeniu z bolerkiem będzie świetna również na zimowe pory roku. Długi rękaw w sukience będzie odpowiedni tylko w zimie. Najmniej spotykana długość to 3/4.

O elegancji sukienki wizytowej dla małej damy decyduje z całą pewnością fason oraz rodzaj użytej tkaniny, ale o tym w następnym wpisie.