Opublikowano:

Trendy na lato w sukienkach dla dzieci

Wielkimi krokami zbliża się lato, temperatura powietrza w końcu powyżej 20 stopni, piękne słońce i żadnej chmurki na niebie:) Czas więc na przewietrzenie szafy, również naszego maluszka.

Przy kompletowaniu nowej garderoby na sezon letni musimy pamiętać o rodzaju materiału wykorzystanego do wykonania danych rzeczy. Na lato odpowiednia a nawet jedyna wskazana jest bawełna i inne tkaniny naturalne, np. len, wiskoza, perkal. Naturalny skład zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza, zapobiega zbytniemu poceniu i przegrzaniu maleństwa.

Dopiero na drugim miejscu przy kompletowaniu garderoby letniej jest wygląd, czyli kolor i fason.

Kolejny rok modne są letnie kombinezony we wszystkich możliwych kombinacjach długości rękawa i nogawek. Kolory modne w tym sezonie to zarówno barwy intensywne, które pobudzają, poprawiają nastój, działają na nas pozytywnie po ponurej zimie. Drugim modnym trendem są paski marynarskie, nieśmiertelne granatowo-białe, ale również biało-czerwone czy żółte.

A na specjalną okazję, ślub, chrzest czy komunię wybierzmy dla naszej malutkiej córeczki sukienkę, piękną, lekką, zwiewną z rękawkiem o kroju motylka, puszczoną u dołu lub wiązaną w pasie, w kolorach bardziej stonowanych, pudrowych lub ecru. Bardzo modne jest także połączenie złota z tymi kolorami.

Mam nadzieję, że tych kilka rad pomoże w doborze stroju dla dziecka.