Opublikowano:

Wakacje z dzieckiem

Dokąd wybrać się na urlop z dzieckiem? Każde dziecko bezapelacyjnie kocha wodę i piasek i to jest cel, jaki przyświeca nam w planowaniu letnich wakacji. Tylko jaki kierunek wybrać? Polskie morze jest najbliżej i z małym dzieckiem stosunkowo to kierunek najbezpieczniejszy. W razie nagłej potrzeby kilka chwil i jesteśmy w szpitalu, a wiadomo jak to bywa z dziećmi, wypadki zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie. Ale dużym minusem jest nieprzewidywalność pogody, urlop możemy spędzić pod dachem zamiast na harcach na plaży a słońce przez 2 tygodnie zobaczymy tylko na obrazku.

Dla tych, którzy lubią góry polecam przepiękne Bieszczady i Solinę. Mamy tam piękne i przede wszystkim czyste jezioro i cudowne, niezbyt wysokie góry. Każdy znajdzie coś dla siebie a nawet w czasie niezbyt ładnej pogody można się wybrać na wycieczkę dużo przyjemniejszą niż lawirowanie pomiędzy straganami na nadmorskim deptaku. Piękne widoki i to czyste powietrze…. Tak, uwielbiam Bieszczady 🙂

Mazury mają swoje piękne jeziora. Nie polecam jednak tych pełnych ludzi plaż, warto poszukać fajnego miejsca z dala od tłumów, z pomostem i obowiązkowo zejściem do wody. Agroturystyka na Mazurach jest stosunkowo tania, można znaleźć fajne miejsce w rozsądnej cenie. Czasem na miejscu można wypożyczyć rowerek wodny, kajak. Cisza, spokój, zieleń dookoła, piękne miejsca do wycieczek rowerowych. Dla rodzin ze starszymi dziećmi są piękne miejsca na spływy kajakowe. Trzeba jednak pamiętać o kleszczach, na mazurach występują najliczniej, konieczne jest regularne zabezpieczanie się środkami odstraszającymi kleszcze.

Niezależnie dokąd wyjedziemy, pamiętajmy o odpowiednim ubranku dla dziecka, sukieneczka dla dziewczynki najlepiej aby była w 100% bawełniana, dla chłopca bawełniane spodnie czy koszula i obowiązkowy kaszkiet do ochrony przed słońcem. Najlepiej ubierać dzieci na cebulkę.